ČFA vylučuje společnost EVONAQO s.r.o. ze spolku
Obchodní společnost EVONAQO s.r.o., IČ: 14434083 na webových stránkách používalo a používá logo a logotyp České fotovoltaické asociace paralelně s označením „záruka kvality“. Česká fotovoltaická asociace nikdy v minulosti, ani nyní nemá uzavřenou smlouvu o používání loga a ani této společnosti nebyla schválena ani vydána certifikace referenční stavby.
Dne 27. června 2024 jsme společnosti prostřednictvím datové schránky zaslali dopis týkající se Vašeho působení na českém trhu s fotovoltaikou resp. montáží fotovoltaických systémů, kdy se na ČFA obrátili zákazníci EVONAQO, neboť na webových stránkách používali a používají logo a logotyp České fotovoltaické asociace bez platně uzavřené smlouvy k používání loga.
Hlavním důvodem, proč se na nás zákazníci EVONAQO na ČFA obrátili, byla skutečnost nekvalitně provedené montáže fotovoltaických systémů. S touto skutečností samozřejmě nemůžeme souhlasit, neboť u všech osob, které prošly náročným procesem certifikace pro referenční stavby si za jejich prací stojíme a víme, že se jedná o kvalitní subjekty, jejichž práce má vysokou kvalitu a obstojí v náročných provozních podmínkách. V případě EVONAQO však proces certifikace referenční stavby nebyl nikdy zahájen, tudíž dlouhodobě a opakovaně zneužíváte logo České fotovoltaické asociace s použitím znění „Záruka kvality“.
Vzhledem ke skutečnosti, že společnosti EVONAQO prvotní e-mail jsme odeslali 26. května 2024 na e-mailový kontakt, z webových stránkách společnosti, následně bylo zasíláno prostřednictvím datové schránky subjektu EVONAQO s.r.o. (IČ: 14434083) znění e-mailu znovu zaslali a vyzvali podruhé k nápravě tohoto stavu, byli jsme nuceni společnost EVONAQO s.r.o. na základě čl. 2 odst. 5 písm. e), a to na základě čl. 6 odst. 2 Stanov České fotovoltaické asociace vyloučit ze spolku.
Česká fotovoltaická asociace (ČFA) byla založena v roce 2009. V současnosti je nejstarší a počtem členů největší fotovoltaickou asociací v České republice.
Cílem činnosti ČFA je naplňování jednotlivých cílů činnosti mezi které patří poskytování a šíření odborných informací o fotovoltaické energii, pořádání konferencí, seminářů a školení, poskytování podpory odborné i široké veřejnosti z oblasti decentralizované energetiky a fotovoltaiky, zajišťování lektorské a přednáškové činnosti o fotovoltaice, zajišťování vydavatelské, recenzentní a publikační činnosti pro oblast fotovoltaiky a obnovitelných zdrojů energie, jakožto přírodního a ekologického zdroje energie.
V oblasti výuky a vzdělávání poskytuje ČFA tréninkové kurzy návrhového a simulačního softwaru PV*SOL. Pro uchazeče profesní kvalifikace připravuje intenzivní dvoudenní přípravný programy ke státní zkoušce „Elektromontér fotovoltaických systémů“ a „Montér dobíjecích stanic pro elektromobily“. Ve spolupráci s německou asociací vytvořila ČFA vzdělávací program Fotovoltaický expert – největší a nejrozsáhlejší technický program pro výuku základů a uplatnění fotovoltaiky, v rámci kterého přednášejí profesoři a docenti z vysokých škol, soudní znalci, auditoři, energetici a projektanti OZE.
Výkonným ředitelem ČFA je Petr Maule, který v současnosti působí i jako vysokoškolský pedagog, lektor fotovoltaického vzdělávání v ČR, energetický poradce Ministerstva průmyslu a obchodu, zkušební komisař pro státní zkoušky „Profesní kvalifikace Elektromontér fotovoltaických systémů“, člen pracovních technických a legislativních skupin pro fotovoltaiku, spoluautor publikace „Fotovoltaické systémy“.